Bod Péter könyvtárhasználati verseny

A Bod Péter könyvtárhasználati verseny története itt olvasható
Ki volt Bod Péter? (életrajza)
A Bod Péter Társaság

MAJOROS MÁRTA VERSENYEREDMÉNY

Hagyományokhoz híven az idén is megrendezésre került az iskolai könyvtárban a Bod Péter tehetséggondozó könyvtárhasználati verseny az 5-6. évfolyam számára. Az előző években összeállított iskolai versenyanyagokból kerültek ki a feladatok. Feladatok között szerepelt a könyvtár terében tájékozódás, kézikönyvek ismerete, a katalógus cédula adatai illetve játékos faladatok…
A magyar munkacsoport tagjaival egyeztetve a belépő 5. évfolyamon minden kisdiák kitöltötte a tesztet és a 6. évfolyamon 5 diák vállalkozott erre.

A Majoros Márta Országos Tehetséggondozó Könyvtárhasználati Verseny iskolai fordulójának eredménye:
5-6.évfolyam

I. Semmi 30 ( Gajdócsi András 5.A)
II. No comment ( Horváth Kolos5.A)– Tukán(Árgyel Anna5.A)- Bat Pat (Sárkány Egon 5.A)
III. mormota(Kiss Annamária 5.A)- angol telivér (Szabó Eszter 5.A)-Csoma Krisztián(5.B)- Gecsei Dorottya (5.B)- Majoros Gréta Lili(5.B)

Gratulálunk minden helyezettnek!
A helyezettek könyvjelzőjutalomban részesülnek, amit a könyvtárban átvehetnek.

Az iskolánkat Gajdócsi András képviseli 2014. február 14.-én a megyei fordulóban.

Gratulálunk András !!!

A Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny 7-8. évfolyam iskolai fordulójának eredményhirdetése:

1. Tóth Gergő (7.A)
2. Rimaszéki Áron (Kecske )
3. Kovács Dorottya (Cinege)
4. Volcz Barnabás Jakab (szarvas 02)
5. Huszár Boglárka (Eper)- Havas-Volczer Eduárd (Trolol)
Gratulálunk a helyezetteknek!
A könyvjelző jutalmat a könyvtárban átvehetik.
Iskolánkat a megyei fordulóban Tóth Gergő fogja képviselni. Gratulálunk neki!

Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny iskolai forduló

2013/2014-es tanév

BOD PÉTER ORSZÁGOS TEHETSÉGGONDOZÓ KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY

A verseny célja

A tehetséggondozás, a tanulók információs műveltségének és azon belül is a könyvtárhasználati eszköztudásuknak, szövegértésüknek, logikus gondolkodásuknak és kreativitásuknak a fejlesztése. Mindemellett célja az önálló tanuláshoz szükséges kompetenciák fejlesztése, az iskolai tanulási folyamat során részekre bontott ismertelemeket egységbe foglaló, szintetizáló, az információs műveltséget és a forráshasználati képességeket mozgósító tudás mérése, értékelése.

A verseny kategóriái korcsoportok szerint

Belépő kategória: 5-6 évfolyamos tanuló
I. kategória: 7-8. évfolyamos tanulók

II. kategória: 9-10. évfolyamos tanulók

A jelentkezés és a részvétel feltételei

A verseny témája, ismeretanyaga, felkészüléshez felhasználható irodalom
5-6. évfolyam: család :Bibliától napjainkig
7-8. évfolyam: Radnóti és kora

A verseny témájához – könyvtárhasználati, információkeresési verseny lévén – nincsen megadott bibliográfia. A felkészülés és a verseny során a tanulók használhatnak nyomtatott és elektronikus bibliográfiákat, lexikonokat, enciklopédiákat, egyéb kézikönyveket, monográfiákat, tanulmányköteteket, időszaki kiadványokat, katalógusokat, egyéb forrásokat.
Fordulók:

1. forduló: iskolai forduló
időpontja: 2014.01. 21 (Kedd )
           A legeredményesebb diákok szóban mérik össze tudásukat : 2014. 01.23 14.30 Iskolai könyvtár
kategóriák győztesei a megyei forduló résztvevői .

Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny iskolai forduló

2012/2013-as tanév

5-6. évfolyam
Első, iskolai forduló időpontja: 2013. január 15 (kedd) 14.30