Könyvajánló - történelmi regények

Fehér Tibor történelmi ifjúsági könyvei

Az 1970-es és 80-as években sok kisdiák töltötte szabadidejét könyvtárakban vagy otthon Fehér Tibor könyveinek olvasásával. A diákok a szerző történelmi témájú szépirodalmi könyvei által időutazást tehettek a három részre szakadt Magyarország török területére. A hajdúkaland és a A félholt árnyékában című regényei által hiteles képet kaptak a törökkori Magyarországról.

A sorozatban Fehér Tibortól olvashattak a Bocskai hajdú felkelésről a hajdúk kapitánya című könyvéből vagy Az ezüstkardú vitéz című könyvében a tatárjárás tragikumáról.
Valamikor kisdiákként egy ilyen iskolai könyvtárban ülő kisfiú volt Nagy Attila tanár úr is , aki ezen a könyveken felnőve kapta az indítatást, hogy történelemtanárként próbálja a történelem rejtelmeibe vezetni a kis és nagy diákjait egyaránt .

Regényes históriák históriás regények sorozatban került beszerzésre könyvtárunkba a négy történelmi ifjúsági könyv Fehér Tibortól a Főnix Könyvműhely kiadásában.

Könyvtárunk katalógusában itt találjátok a műveket.