Két könyv iskolai könyvtárunkból

Egyre gyakrabban halljuk ezt a szót, hogy bibliotárápia. Ahol a könyv és a gyógyítás együttes hatásáról van szó.
A könyvtárakban is egyre jobban teret hódít a könyvvel való gyógyítás. Ezeken az alkalmakon olyan művek elolvasása, feldolgozása a cél, amelyben személyes problémáinkra megoldást találhatunk. Különböző problémákra, különböző korosztálynak különböző mesék ajánlatosak.
Könyvtárunk állományából ajánlom, Boldizsár Ildikótól a mesekutatótól és meseterapeutától egy könyvet. A könyv címe Mesék apákról, ami a Magvető kiadónál jelent meg 2008-ban. Kimondottan apáknak szóló mesék gyűjteménye a mű.
A másik könyvajánlás EQ intelligenciafejlesztő meséket tartalmaz. Kádár Annamária Mesepszichológia 2 könyve, amely Kulcslyuk kiadónál jelent meg 2014-ben. A könyvben nevelési helyzetekhez gyerekneveléshez vannak írások és értékes mesekönyv ajánlásokat találunk benne témák és korosztályok szerint

A könyvek katalógusunkban:

Mesepszichológia 2.