Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja - 2013 - beszámoló az Iskolai Könyvtár Nap-ról 2013

A KÖNYVTÁRI NAP A könyvtári napról nem volt az intézményben aki ne tudott volna. A hétfői H1 alkalmával hirdetve. Az intézmény területén elhelyezett, diákokról készült plakátok pedig legalább olyan sikert arattak, mint a könyvtárban elhelyezett olvasó tanárokról készült képek. Az osztályok könyvtár összekötői is megkapták a reklámpólók amelyekben az iskola intézményében közlekedtek és szórólapot osztogattak a könyvtári napról. Izgalommal várták a napot. Az egész nap folyamán lehetett Weöres Sándor totót kitölteni, az alsóbb éveseknél sikert aratott. Volt olyan osztály, ahol mindenki kitöltötte. A verseny győztese az 5.A lett. A következő héten a H1 alakalmával kihirdettük az eredményt, amit izgatottan vártak. A könyvtári teázásra osztályfőnöki óra keretében került sor az új könyvekből olvastunk fel. A délutáni program Nagy Attila tanár úrral kezdődött, aki a történelmi témájú könyvek szerelmese. A nagyobb diákok vettek részt rajta, de a kicsik is képviseltették magukat. Sok kérdést intéztek a tanár úrhoz. Kedvenc könyvét ajánlotta : a Ordas Iván a Simonyi Óbester. Aztán az olvasás maraton kezdődött a kisdiákok örömére a kedvenc olvasmányaikból olvastak:Bosnyák Viktória: Tündérboszorkányok, Az élet szép, Túl a maszathegyen, Egy ropi naplója, Milliárdos fiú, Helka… Egy órán keresztül egymást váltva. A felolvasók voltak: Kiss Annamária, Litkei Kinga, Sallai Noémi, Prekop Dorottya, Sárkány Egon, Vass Tünde, Oláh Dorottya , 16. 00 órától a könyvtári napra készült plakátokat mutatták be készítőik, akik a könyvtári nyári tábor résztvevői voltak. Vendég volt Vincze Judit tanárnő, aki röviden bemutatta a diákokat majd a plakátkészítők következtek: Kapi Anna, Horváth Zsófia, Brezsnyák Nóra, Kucsma Norbert. A felolvasók, mind a plakátkészítők az elkészült könyvtári PR anyagokból választhattak emlékül: könyvjelző, notesz, kitűző, toll, üdvözlőlap. Ez követően a kisdiákok elkezdték a kódexlapok készítését Vincze Judit tanárnő vezetésével. Jó hangulatú együttdolgozás folyt, melyet iskolánk igazgatója, Ferenc Atya is megtekintett. Majd folyamatosan szállingóztak a nagyobb diákok, akik a délutáni program résztvevői és szereplői voltak. Halk zene mellett beszélgettünk, élveztük a könyvtár miliőjét. 17.30-tól Mohácsi Eszter érkezett, aki 11. B osztály tanulója, akinek a múlt évben került kiadásra Angyalok keringője címmel szépirodalmi műve. A író- olvasó találkozó a műből való felolvasással kezdődött majd beszélgetésre került sor. Megtudtuk hogyan készült el a mű és mi motiválta a létrehozását. A kiadást az Eszter keresztanya koordinálta, aki karácsonyi ajándéknak szánta keresztlánya számára. 18.00 órától rendhagyó interaktív irodalmi óra kezdődött, amit Varga Péter tanár Úr vezetett. A 11. évfolyam érdeklődéssel hallgatta és osztotta meg véleményét és elmerültünk a zene segítségével a versek világába. Este 20.00-ra ékezett meg a Slam Poetry Miskolc, akinek az egyik tagja, Szabó Dénes az iskola öregdiákja volt. A bemutatkozás után szavakat bedobva indult a versalkotás: könyvjelző, lexikon, …. A csoportok félrevonulva kezdtek az alkotó munkához. Igazi költemények születtek. Aztán ezeket előadva, jókat derülve és lakmározva zártuk a könyvtári napot. A vendéglátásról a konyha gondoskodott finom szendviccsel és teával készültek e napra. A könyvtári napon résztvevők emlékül ajándéktárggyal távoztak. Az iskolai könyvtárnak az ünnepe volt a könyvtári nap. A plakátok (amelyek a diákokat és tanárokat ábrázolják) az októberi hónap folyamán kinn maradnak az iskola területén és a könyvtári térben. Weöres Sándor TOTÓ eredménye: 1.helyezett: 5. A 2. helyezett: 6. B 3. helyezett: 5. B A verseny győztes osztály 2013.október 15-én a 7. órában könyvtári teázáson vett részt, ahol a révész cimű hindu mese került felolvasásra. Beszélgetéssel és énekléssel zártuk az együttlétet.