Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja -2012 - Új könyvek a Városi Könyvtárban - beszámoló az Iskolai Könyvtár Nap-ról

Az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja - október 2012-ben a könyvtári hónap ünnepét október 15-én ünnepeljük. Idei szlogen: Iskolai könyvtár: Kulcs a múlthoz, jelenhez és a jövőhöz. Idén is sok programmal készül a könyvtár erre a hónapra! A programok megtalálhatóak a hirdetőtáblákon! Könyvtári Nap programjai voltak
  • Új könyvek a Városi Könyvtárban A Városi Szabó Lőrinc Könyvtárból vendégünk volt Csernikovics Gréta könyvtáros, aki a Szabó Lőrinc Könyvtár szolgáltatásaival ismertetett meg bennünket. Valamint könyvajánlókkal kedveskedett a kisdiákjainknak a 6 órában. A következő szerzőktől ajánlott: Janikovszky Éva, Lázár Ervin, Berg Judit, Nógrádi Gábor.
  • Ezen a napon a könyvtár versenyt hirdetett az iskola valamennyi osztálya számára. Bod Péter életéről és munkáiból készült TOTO-n mérhették össze tudásukat a diákok. Az, az osztály, amely a legtöbb helyesen kitöltött TOTOT adta le könyvtári teázáson vehet részt könyvtári óra keretében és meglepetés ajándékban részesül. A vetélkedő győztes osztálya a 8.A
  • 46 diák csatlakozott a könyvtári naphoz a kitöltött totó leadásával. Az osztályok sorrendje a következő: A legtöbb helyesen kitöltött Totót leadott osztály sorrendje: I. helyezett: 8.A II. helyezett: 6.A III. helyezett: 5.B A legtöbb megfejtés érkezett a következő osztályokból: I. helyezett: 5.B osztály II. helyezett: 8.A osztály III. helyezett: 6.B osztály A 8.A osztályt szeretettel várjuk könyvtárba! Helyesen kitöltött totót 20 diák adott le. 5.b: Barják Dorottya, Szűcs Boglárka 6.A: Danyi Kinga, Demjén Orsolya, Gaskó Hanga, Grenda Luca,Gyurkó Kinga, Rohály Dóra 8.B: Bojszkó Bence, Kurila János, Szőcs Tamás, Oláh Bence, Miklós Annamária, Nagy Fanni, Gramantik Boglárka, Bulla Bettina, György Klára, Józsa Judit, Gedeon András 12.B: Szőcs Norbert Jutalmukat a könyvtárban átvehetik.