Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja -2012 - Új könyvek a Városi Könyvtárban - beszámoló az Iskolai Könyvtár Nap-ról

Az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja - október
2012-ben a könyvtári hónap ünnepét október 15-én ünnepeljük.
Idei szlogen:

Iskolai könyvtár: Kulcs a múlthoz, jelenhez és a jövőhöz.

Idén is sok programmal
készül a könyvtár
erre a hónapra!

A programok megtalálhatóak a hirdetőtáblákon!

Könyvtári Nap programjai voltak

• Új könyvek a Városi Könyvtárban

A Városi Szabó Lőrinc Könyvtárból vendégünk volt Csernikovics Gréta könyvtáros, aki a Szabó Lőrinc Könyvtár szolgáltatásaival ismertetett meg bennünket. Valamint könyvajánlókkal kedveskedett a kisdiákjainknak a 6 órában.
    A következő szerzőktől ajánlott: Janikovszky Éva, Lázár Ervin, Berg Judit, Nógrádi Gábor.

• Ezen a napon a könyvtár versenyt hirdetett az iskola valamennyi osztálya számára. Bod Péter életéről és munkáiból készült TOTO-n mérhették össze tudásukat a diákok.
    Az, az osztály, amely a legtöbb helyesen kitöltött TOTOT adta le könyvtári teázáson vehet részt könyvtári óra keretében és meglepetés ajándékban részesül.
    A vetélkedő győztes osztálya a 8.A
  • 46 diák csatlakozott a könyvtári naphoz a kitöltött totó leadásával.

Az osztályok sorrendje a következő:

A legtöbb helyesen kitöltött Totót leadott osztály sorrendje:
    I. helyezett: 8.A
    II. helyezett: 6.A
    III. helyezett: 5.B

A legtöbb megfejtés érkezett a következő osztályokból:
    I. helyezett: 5.B osztály
    II. helyezett: 8.A osztály
    III. helyezett: 6.B osztály

A 8.A osztályt szeretettel várjuk könyvtárba!

Helyesen kitöltött totót 20 diák adott le.
    5.b: Barják Dorottya, Szűcs Boglárka
    6.A: Danyi Kinga, Demjén Orsolya, Gaskó Hanga, Grenda Luca,Gyurkó Kinga, Rohály Dóra
    8.B: Bojszkó Bence, Kurila János, Szőcs Tamás, Oláh Bence, Miklós Annamária, Nagy Fanni, Gramantik Boglárka, Bulla Bettina, György Klára, Józsa Judit, Gedeon András
    12.B: Szőcs Norbert
    Jutalmukat a könyvtárban átvehetik.